Re:farm «Конференція про технології та людей».
16 лютого 2023 року у місті Львові відбулась конференція Re:farm «Конференція про технології та людей». Re:farm – це захід, що об`єднав виробничих директорів, агрономів, інженерів та інших спеціалістів господарств з усієї України. Організатором цієї події стала компанія AGROSHOW UA.
В цьому році дана конференція зібрала найбільшу кількість агроспеціалістів в Україні, які поділилися досвідом та отримали знання про технології вирощування основних культур, впровадження точного землеробства, управління виробничими процесами.
На заході працювали 3 сцени, на яких спікери виступали паралельно в 4 тематичних потоках. Все це для того, щоб учасники конференції могли обрати для себе самі ті теми, які їх цікавлять і провести насичений день, слухаючи спікерів.
На сцені “Технології” експерти з живлення, захисту рослин, ділилися технологіями, які допоможуть протистояти викликам сезону 2023 року. Фермери розповіли як оптимізувати технологічну карту та перебудувати сівозміну.
Також перед учасниками конференції на цій сцені виступив завідувач кафедри загального землеробства факультету агрономії Уманського НУС, кандидат сільськогосподарських наук, доцент Олександр КАРНАУХ з темою: «Мікробіологічні продукти як елемент збереження і відтворення родючості ґрунту». Доповідач розповів про використання мікробіологічних препаратів для збереження родючості ґрунтів, скорочення мінеральних добрив і використання мікробіологічних продуктів при вирощуванні сільськогосподарських культур.
На потоці “Точне землеробство” увага була зосереджена на технологіях диференційованого внесення добрив та сівби — як можливо перерозподілити ресурси на продуктивних і непродуктивних ділянках поля. Спікери, які тестували ці технології на господарствах поділилися результатами таких дослідів на різних культурах та розказали скільки дійсно можна оптимізувати витрат таким шляхом. Серед цікавих тем — агрономічний моніторинг, використання цифрових платформ, а також майстер-клас зі скаутингу.
На потоці “Виробництво” доповідачі повідомили, як працювати та продовжувати розвиватись господарству під час війни і чи варто інвестувати у парк техніки. Не оминули і тему нішевих культур. Цьому була присвячена панельна дискусія, в якій взяли участь виробники альтернативної аграрної продукції.
На тематичному потоці “Бізнес” виступили з темами про управління фінансами, інвестиції, фарм-менеджмент системи та управління земельним банком.
Віталій БОРИСЕНКО, старший викладач кафедри загального землеробства