+38 (04744) 3-22-13
Меню
Остання редакція: 28 квітня 2025

Науковий гурток «Загальне землеробство»

Науковий студентський гурток при кафедрі працює з 1948 р., а наукова робота студентів тісно пов’язана з основними напрямами наукових досліджень кафедри. На основі проведених досліджень впродовж 1951–2024 рр. студентами підготовлено і захищено понад 1700 дипломних робіт з питань рільництва і садівництва.

Базою для наукової роботи служать дослідне поле кафедри, створене в 1953 році, та сади навчально-науково-виробничого комплексу університету, які почали закладатись ще в 1930 році.

На цій потужній базі науковці кафедри працюють згідно перспективного плану до 2025 року за двома підпрограмами: 01 і 02.

Підпрограма 01:  "Спеціалізація сівозмін  та зниження енергозатратності технології  в рільництві". 

  • Тема 01.01. "Агроекологічне обґрунтування і продуктивність короткоротаційних сівозмін з високим насиченням зернофуражними культурами". (керівник – професор Єщенко В.О.).
  • Тема 01.02. "Мінімалізація основного обробітку ґрунту в системі зяблевої підготовки поля під культури короткоротаційних сівозмін".(керівник – професор Єщенко В.О.).

Підпрограма 02: "Оптимізація родючості ґрунту в плодоягідних насадженнях із застосуванням науково обґрунтованих систем його утримання в міжряддях та удобрення".

  • Тема 02.01. "Наукове обґрунтування і розробка практичних рекомендацій з раціонального удобрення плодоягідних насаджень для забезпечення високої та стабільної продуктивності"  (керівник – професор Копитко П.Г.).
  • Тема 02.02. "Встановити параметри ефективності застосування різних систем утримання ґрунту та удобрення в плодових насадженнях залежно від біологічних особливостей культур" (керівник – професор Копитко П.Г.).

 

 

Останні новини

ПРОДОВЖЕННЯ ПОЛЬОВИХ ДОСЛІДЖЕНЬ У РАМКАХ НАУКОВО-ДОСЛІДНИХ ЗАВДАНЬ КАФЕДРИ ЗАГАЛЬНОГО ЗЕМЛЕРОБСТВАЧитати повністю

ПРОДОВЖЕННЯ ПОЛЬОВИХ ДОСЛІДЖЕНЬ У РАМКАХ НАУКОВО-ДОСЛІДНИХ ЗАВДАНЬ КАФЕДРИ ЗАГАЛЬНОГО ЗЕМЛЕРОБСТВА

Відповідно до дослідної схеми, 13.05.2025 року було проведено передпосівний обробіток ґрунту, спрямований на створення оптимальних умов для проростання насіння та початкового розвитку рослин сої. Після завершення комплексу підготовчих робіт було здійснено посів сої.

Читати повністю

Відбувся великий Ярмарок Вакансій – 2025!Читати повністю

Відбувся великий Ярмарок Вакансій – 2025!

15 травня 2025 року на центральній площі міста Умань пройшов великий Ярмарок Вакансій, який став знаковою подією для всіх, хто шукає нові можливості для працевлаштування та професійного зростання. Ярмарок відвідали студенти факультету агрономії Уманського національного університету 22-А групи разом з куратором Анною ЛОЗІНСЬКОЮ.

Читати повністю

День вишиванки: символ єдності, культури та національної гордості!Читати повністю

День вишиванки: символ єдності, культури та національної гордості!

15 травня 2025 року, українці по всьому світу відзначають День вишиванки — свято, що стало символом національної єдності, глибоких традицій і культурної спадщини.

Читати повністю

Проведення листкового підживлення на ячмінь ярий у межах науково-дослідної роботи кафедри загального землеробстваЧитати повністю

Проведення листкового підживлення на ячмінь ярий у межах науково-дослідної роботи кафедри загального землеробства

У рамках реалізації науково-дослідних завдань кафедри загального землеробства та систематичного моніторингу ефективності сучасних агротехнічних заходів продовжуються польові дослідження на дослідному полі. 13 травня 2025 року було проведено внесення листкового підживлення посівів ячменю ярого (Hordeum vulgare L.) із застосуванням двох спеціалізованих препаратів: Аміно Плюс Антистрес у нормі 2 л/га та Мультикомплекс Зерновий у нормі 1 л/га.

Читати повністю

Всі новини