+38 (04744) 3-22-13
Меню

Лабораторно-практичне заняття „ Визначення вологості ґрунту та запасів води в ньому ”

Практична підготовка є основою організації дослідницької роботи студентів. Дослідницька робота є традиційним і завжди новим засобом розвитку пошуково-пізнавальної активності молоді, поглиблення знань, удосконалення умінь і навичок, розширення кругозору та формування екологічного світогляду майбутніх професіоналів.

Днями на демонстраційному колекційному розсаднику кафедри загального землеробства для студентів освітнього рівня бакалавр відбулося лабораторно-практичне заняття на тему: „Визначення вологості ґрунту та запасів води в ньому ”.

Хід роботи полягав у тому, що зразки ґрунту для визначення вологості відбирають до метрової глибини через кожні 20 см за допомогою бура.

Бур заглиблюють у ґрунт натисканням на ручку й обертанням його навколо осі за годинниковою стрілкою. Відібраний зразок ґрунту з робочої частини бура за допомогою ножа переносять на підстилку, ретельно перемішують, заповнюють ним бюкс на 2/3 його об’єму і щільно закривають кришкою. 

Далі у лабораторії бюкси відкривають, зважують, дані зважування записують і ставлять у сушильну шафу. Сушать зразки ґрунту при температурі 105оС протягом 6–10 годин до постійної маси. Потім зважують бюкси з ґрунтом після висушування  і приступають до розрахунків вологості ґрунту.

Студенти Уманського національного університету садівництва, який у цьому році святкує поважний ювілей, а саме 180-річчя від дня заснування, спеціальності 201 Агрономія опанували методику визначення вологості ґрунту та порівняли отримані результати досліджень з даними, одержаними з інших варіантів про запаси доступної вологи у ґрунті.

Віталій БОРИСЕНКО, доцент кафедри загального землеробства