Лабораторно-практичне заняття „Відбір ґрунтових проб для визначення будови орного шару методом насичення в циліндрах”
Практична підготовка є основою організації дослідницької роботи студентів. Дослідницька робота є традиційним і завжди новим засобом розвитку пошуково-пізнавальної активності молоді, поглиблення знань, удосконалення умінь і навичок, розширення кругозору, та формування екологічного світогляду майбутніх професіоналів.
Днями на демонстраційному колекційному розсаднику кафедри загального землеробства відбулося лабораторно-практичне заняття на тему: „Відбір ґрунтових проб для визначення будови орного шару методом насичення в циліндрах”.
Хід роботи полягав у тому, що на поверхні ділянки встановлюють циліндр без кришок, який заздалегідь зважують, у вертикальне положення, накладають на нього зверху дощечку, по якій наносять удари алюмінієвим молотком, забиваючи циліндр у ґрунт.
Як тільки поверхня ґрунту в циліндрі порівняється з його окрайком, то циліндр закривають зверху кришкою, лопатою обкопують зі всіх сторін на глибину до 15-20 см і, натискуючи рукою на циліндр, підкопують його знизу.
Після чого циліндр перевертають, ножем зрізують ґрунт, що виступає за межі циліндра, та надівають на нього нижню кришку. Згодом вже у лабораторії ґрунт разом із циліндрами зважують і ставлять на насичення в посудину з водою.
Студенти Уманського національного університету садівництва, спеціальності – Агрономія опанували методику визначення будови ґрунту, порівняли отримані результати досліджень з даними, одержаними з інших варіантів, а також запропонували заходи для створення оптимальної будови досліджуваного шару ґрунту.
В.В. Борисенко, старший викладач кафедри загального землеробства